У сучасному світі питання безпеки стає все більш актуальним, особливо у містах, де перебуває велика кількість внутрішньо-переміщених осіб з різних куточків України, з різним минулим. Сьогодні ми маємо можливість поспілкуватися із СЕО провідної охоронної компанії Закарпаття «Агенство безпеки СБМ» Євгеном Молнаром, який розповість читачам Сайту міста Ужгород та ужгородцям про ситуацію з безпекою у місті Ужгороді, а також розкриє нам ключові аспекти, як зберегти свій спокій та житло чи об’єкт від небажаних гостей. Чи дороговартісна наразі охорона власного життя, об’єктів нерухомості та з чим порівнює безпеку власного здоров’я – Євген Молнар розповів у нашому інтерв’ю.

  • Пане Євгене, звернулися до вас як до провідного фахівця у сфері охоронних послуг Закарпаття, розкажіть, яка наразі ситуація з безпекою у місті Ужгороді в цілому, та які найбільш небезпечні райони зараз?
З початку війни в Ужгороді та загалом Закарпатті відбулося значне збільшення кількості внутрішньо-переміщених осіб, серед яких багато людей з кримінальним минулим. Це створило проблему зі злочинністю, оскільки деякі з них продовжують займатися кримінальною діяльністю. Велика частина внутрішньо-переміщених осіб повернулася у свої міста, але деякі залишилися і продовжують здійснювати дрібні крадіжки. Тим не менш співпраця між охоронними компаніями та правоохоронними органами дозволяє ефективно контролювати злочинність у місті.

Новий район в Ужгороді здавна вважався «сплячим». Після війни збільшились житлові масиви, відпочинкові зони, яка там наразі ситуація з безпекою? І чи є «сплячі» райони тепер?

– Скажу відверто, наразі немає такого, що якийсь район міста небезпечніший за інший, або відрізняється по кількості скоєних злочинів. Неважливо чи це Новий район чи це, до прикладу, Радванка. Злочинці насправді не обирають райони, вони діють по вразливих місцях.

Вразливі місця. Це про що…

– Злочинці шукають вразливі об’єкти, такі як будинки, комерційні приміщення та квартири, які не мають надійних систем безпеки, решіток на вікнах та надійних дверей. Відсутність охорони та відеонагляду на об’єктах приваблює злочинців, незалежно від місця розташування. Останнім часом зростання житлових масивів та відпочинкових зон призводить до збільшення кількості звернень до охоронних компаній. Раніше найбільше звернень надходило від комерційних об’єктів, бізнесу та підприємців, проте за останні два роки ця тенденція змінилася.

Про що це говорить?

– Це свідчить про те, що війна змусила людей звернути увагу на свою безпеку, а також безпеку свого майна та місця проживання. Це дійсно важливо. Люди стали більше турбуватися про захист свого житла та майна, навіть у тимчасових місцях проживання. Зараз більшість з них готові звертатися до відповідної структури, яка може надати їм відчуття безпеки у будь-який момент. Це може бути, як поліція так і приватна охоронна компанія.

Ви часто порівнюєте послуги безпеки з власним здоров’ям. Проведіть ці дві паралелі для наших читачів…

– Кожен з нас цінує своє здоров’я та не економить на ньому. Ми знаємо, що потрібно правильно харчуватися, вживати вітаміни чи овочі задля збереження здоров’я. Так само і з безпекою. Якщо ми зекономили на власній безпеці – ми можемо оцінити ті наслідки, які принесе сьогодні наша економія. Сьогодні доприкладу ви зекономили 500 гривень на послузі з охорони безпеки, а завтра «потрапили» на 5000 доларів, як мінімум, оцінюючи комерційний об’єкт чи магазин, де знаходиться продукція, будматеріали чи техніка.

Дуже часто ми чуємо: «та в мене немає що красти». Насправді крадії виносять з будинку абсолютно все, від проводки у стінах на стадії будівництва – закінчуючи прасками, телевізорами, мікрохвильовими печами, носками, нижньою білизною, шапками, светрами і т.д. Люди, які зараз йдуть на злочини – це наркомани та токсикомани, які витрачають на «дозу» наркотиків 100-200 гривень. Викрадені речі вони здають до відповідних людей і отримують ці невеликі кошти, щоб купити собі чергову «дозу». Тому вартість вашої безпеки неможна оцінити. Повірте послуги з охорони безпеки – збережуть не тільки ваше майно, а й непотрібні хвилювання, які так чи інакше скажуться на вашому здоров’ї.

Що б ви порадили ужгородцям, які прагнуть уберегти своє житло від небажаних гостей?

– 90% людей шукають послуги охорони лише після того, як вони стали жертвами пограбування, або пошкодження майна і тільки 10% людей вживають превентивних заходів на випадок небезпеки та користуються послугами охоронних компаній, щоб забезпечити собі більш високий рівень безпеки. Тому ми завжди закликаємо мешканців Ужгорода діяти на випередження будь-яких загроз для їхнього майна та життя. Зараз забезпечення безпеки майна є доступним, ніж будь-коли раніше. До прикладу «Агенство безпеки СБМ» надає безкоштовне охоронне обладнання своїм клієнтам, лише з умовою щомісячної абонплати. Для порівняння вартість охоронного обладнання становить від 8 500 гривень. Щомісячна плата у нас становить у середньому від 600 до 800 гривень для будинків та комерційних приміщень. Для квартир ця сума становить від 400 гривень на місяць. Чи справді це вартість вашого спокою? Це +- 13-14 гривень на день, якщо порівняти безпеку з кавою, то порахуйте скільки людина за день витрачає коштів на цей напій. Думаю, тиждень кавування вам обійдеться дорожче, ніж місяць абонплати за охорону вашої квартири.